Abracon Corporation ASVMPC-68.000MHZ-T3
ASVMPC-68.000MHZ-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASVMPC-68.000MHZ-T3
Brief Description
OSC MEMS 68.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASVMPC-68.000MHZ-T3.pdf
Availability of ASVMPC-68.000MHZ-T3
QUANTITY
ASVMPC-68.000MHZ-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASVMPC-68.000MHZ-T3
Internal Part NumberEIS-ASVMPC-68.000MHZ-T3
3D ModelASVMB.pdfASVMB.stp
Standard Package3,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency68MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASVMPC-68.000MHZ-T3
Related LinksASVMPC-68, ASVMPC-68.000MHZ-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASVMPC-68.000MHZ-T3 Details Description
Related parts for ASVMPC-68.000MHZ-T3
IC OPAMP GP 2.7KHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC TXRX RS232 ESD DUAL 20SSOP datasheet.pdf
OSC XO 135.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
OSC XO 24.734MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
WIRE & CABLE MARKERS datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 8MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
T5009-6 S.STL 2NC+2NO M20/NPTADP datasheet.pdf
MICRO 9C S 120" WHT JACKS NI datasheet.pdf
CAP CER 680PF 100V CH 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 20% 63VDC AXIAL datasheet.pdf