Abracon Corporation ASVMPLP-125.000MHZ-LR-T
ASVMPLP-125.000MHZ-LR-T picture photo
Mfg. Part Number
ASVMPLP-125.000MHZ-LR-T
Brief Description
OSC MEMS 125.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
ASVMPLP-125.000MHZ-LR-T.pdf
Availability of ASVMPLP-125.000MHZ-LR-T
QUANTITY
ASVMPLP-125.000MHZ-LR-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASVMPLP-125.000MHZ-LR-T
Internal Part NumberEIS-ASVMPLP-125.000MHZ-LR-T
3D ModelASVMB.pdfASVMB.stp
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASVMPLP-125.000MHZ-LR-T
Related LinksASVMPLP-125, ASVMPLP-125.000MHZ-LR-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASVMPLP-125.000MHZ-LR-T Details Description
Related parts for ASVMPLP-125.000MHZ-LR-T
TRIMMER 50K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
FIXED IND 3.9NH 300MA 150 MOHM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 31POS PIN datasheet.pdf
PROXIMITY SENSOR M30 15MM PNP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 226 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
BOBBIN COIL FORMER PS 25 X 8.9 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT datasheet.pdf
MICRO 9C P 120" WHT JACKP NI datasheet.pdf
RES 866K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf