Abracon Corporation ASVMPLP-133.330MHZ-L-T
ASVMPLP-133.330MHZ-L-T picture photo
Mfg. Part Number
ASVMPLP-133.330MHZ-L-T
Brief Description
OSC MEMS 133.33MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
ASVMPLP-133.330MHZ-L-T.pdf
Availability of ASVMPLP-133.330MHZ-L-T
QUANTITY
ASVMPLP-133.330MHZ-L-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASVMPLP-133.330MHZ-L-T
Internal Part NumberEIS-ASVMPLP-133.330MHZ-L-T
3D ModelASVMB.pdfASVMB.stp
Standard Package1
SeriesPure Silicon™ ASVMP
PackagingCut Tape (CT)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency133.33MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)58mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Leads, Exposed Pad
Current - Supply (Disable) (Max)95µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASVMPLP-133.330MHZ-L-T
Related LinksASVMPLP-133, ASVMPLP-133.330MHZ-L-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASVMPLP-133.330MHZ-L-T Details Description
Related parts for ASVMPLP-133.330MHZ-L-T
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 37POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT SC-SC DUPLEX datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 36"L X 30"W datasheet.pdf
RES 124 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT PIN datasheet.pdf