Abracon Corporation ASVMX-100.000MHZ-5ABD
ASVMX-100.000MHZ-5ABD picture photo
Mfg. Part Number
ASVMX-100.000MHZ-5ABD
Brief Description
OSC XO 100.000MHZ HCSL SMD
Datasheet Download
ASVMX-100.000MHZ-5ABD.pdf
Availability of ASVMX-100.000MHZ-5ABD
QUANTITY
ASVMX-100.000MHZ-5ABD Order Process
Ship out your order
Specifications of ASVMX-100.000MHZ-5ABD
Internal Part NumberEIS-ASVMX-100.000MHZ-5ABD
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product ASFLMX/ASVMX Series Oscillators
Standard Package43
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASVMX
PackagingTube
TypeXO (Standard)
Frequency100MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCSL
Voltage - Supply2.375 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)95mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASVMX-100.000MHZ-5ABD
Related LinksASVMX-100., ASVMX-100.000MHZ-5ABD Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASVMX-100.000MHZ-5ABD Details Description
Related parts for ASVMX-100.000MHZ-5ABD
CAP CER 1500PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 14 POS .295 SMD datasheet.pdf
IC LATCH TRANSP OCT D 3ST 20DIP datasheet.pdf
CONN HEADER .05" 50POS DUAL SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 100POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
RES 68.1 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 205 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TRIM KIT 24" X 54" UMMAT AL datasheet.pdf
CONN HDR 3.3MM PCB VERT 8POS datasheet.pdf