Abracon Corporation ASVTX-11-A-13.000MHZ-T
ASVTX-11-A-13.000MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASVTX-11-A-13.000MHZ-T
Brief Description
OSC VCTCXO 13.000MHZ CL SNWV SMD
Datasheet Download
ASVTX-11-A-13.000MHZ-T.pdf
Availability of ASVTX-11-A-13.000MHZ-T
QUANTITY
ASVTX-11-A-13.000MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASVTX-11-A-13.000MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASVTX-11-A-13.000MHZ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelAS(V)TX-11.pdfAS(V)TX-11.stp
FamilyOscillators
SeriesASVTX-11
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency13MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3V
Frequency Stability±2.5ppm
Operating Temperature-30°C ~ 75°C
Current - Supply (Max)1.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASVTX-11-A-13.000MHZ-T
Related LinksASVTX-11-A-, ASVTX-11-A-13.000MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASVTX-11-A-13.000MHZ-T Details Description
Related parts for ASVTX-11-A-13.000MHZ-T
TRANS PNP 40V 0.6A TO-18 datasheet.pdf
TVS DIODE 3.3VWM 12VC 6TSSOP datasheet.pdf
CONN FFC TOP 10POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
IC CDC 2CH 12BIT 1.8V 10LFCSP datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
RES 240K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
GEN PURPOSE UNITIZD WHEEL 5A FIN datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 47A 1.84 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
RES 750 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf