Abracon Corporation ASVV-27.000MHZ-N152-T
ASVV-27.000MHZ-N152-T picture photo
Mfg. Part Number
ASVV-27.000MHZ-N152-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCXO 27.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
ASVV-27.000MHZ-N152-T.pdf
Availability of ASVV-27.000MHZ-N152-T
QUANTITY
ASVV-27.000MHZ-N152-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASVV-27.000MHZ-N152-T
Internal Part NumberEIS-ASVV-27.000MHZ-N152-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASVV.pdfASVV.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASVV
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Frequency27MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASVV-27.000MHZ-N152-T
Related LinksASVV-27.00, ASVV-27.000MHZ-N152-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASVV-27.000MHZ-N152-T Details Description
Related parts for ASVV-27.000MHZ-N152-T
RES SMD 3.24M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 4B 8SOIC datasheet.pdf
RES 24.9K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10 OHM 5% 80W datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 1.18" 1MM 38POS datasheet.pdf
LAPPING FILM DIAMOND 4.25" DIA datasheet.pdf
RES 7.87K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.82UF 10% 305VAC RAD datasheet.pdf
IC FLASH 128GBIT TBGA datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf