Abracon Corporation ASVV-30.000MHZ-C25-N102-T
ASVV-30.000MHZ-C25-N102-T picture photo
Mfg. Part Number
ASVV-30.000MHZ-C25-N102-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCXO 30.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
ASVV-30.000MHZ-C25-N102-T.pdf
Availability of ASVV-30.000MHZ-C25-N102-T
QUANTITY
ASVV-30.000MHZ-C25-N102-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASVV-30.000MHZ-C25-N102-T
Internal Part NumberEIS-ASVV-30.000MHZ-C25-N102-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASVV.pdfASVV.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASVV
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Frequency30MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)10mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASVV-30.000MHZ-C25-N102-T
Related LinksASVV-30.000M, ASVV-30.000MHZ-C25-N102-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASVV-30.000MHZ-C25-N102-T Details Description
Related parts for ASVV-30.000MHZ-C25-N102-T
IC CONFIG SEEPROM 4M 3.3V 44TQFP datasheet.pdf
FIXED IND 10MH 85MA 38 OHM SMD datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER 24B 44MQFP datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 16V C0G 01005 datasheet.pdf
PNL MNT W/ WIRE 605NM 300MCD AMB datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V X5R 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 20UH 372MA 2.5 OHM SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRGHT SKT datasheet.pdf