Abracon Corporation ASVV-40.000MHZ-N102-T
ASVV-40.000MHZ-N102-T picture photo
Mfg. Part Number
ASVV-40.000MHZ-N102-T
Brief Description
OSC VCXO 40.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
ASVV-40.000MHZ-N102-T.pdf
Availability of ASVV-40.000MHZ-N102-T
QUANTITY
ASVV-40.000MHZ-N102-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASVV-40.000MHZ-N102-T
Internal Part NumberEIS-ASVV-40.000MHZ-N102-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASVV.pdfASVV.stp
FamilyOscillators
SeriesASVV
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Frequency40MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASVV-40.000MHZ-N102-T
Related LinksASVV-40.00, ASVV-40.000MHZ-N102-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASVV-40.000MHZ-N102-T Details Description
Related parts for ASVV-40.000MHZ-N102-T
CAP CER 180PF 3KV RADIAL datasheet.pdf
RES 6.34K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 220PF 500V NP0 2225 datasheet.pdf
IC DAC 10BIT I2C OCTAL 16MSOP datasheet.pdf
TOP COVER ASSEMBLY FOR AIR PRESS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
MOSFET 4N-CH 10.6V 0.08A 16DIP datasheet.pdf
CONN HDR 3POS 0.100 T/H GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 13POS SMD datasheet.pdf
BATT PACK 7.2V 2AH NIMH datasheet.pdf