Abracon Corporation ASVV-50.000MHZ-C25-N102-T
ASVV-50.000MHZ-C25-N102-T picture photo
Mfg. Part Number
ASVV-50.000MHZ-C25-N102-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCXO 50.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
ASVV-50.000MHZ-C25-N102-T.pdf
Availability of ASVV-50.000MHZ-C25-N102-T
QUANTITY
ASVV-50.000MHZ-C25-N102-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASVV-50.000MHZ-C25-N102-T
Internal Part NumberEIS-ASVV-50.000MHZ-C25-N102-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASVV.pdfASVV.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASVV
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Frequency50MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)15mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASVV-50.000MHZ-C25-N102-T
Related LinksASVV-50.000M, ASVV-50.000MHZ-C25-N102-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASVV-50.000MHZ-C25-N102-T Details Description
Related parts for ASVV-50.000MHZ-C25-N102-T
FAN BLOWER 120X32MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
DUCT SOLID NOHO WHT 3X1"X 6' datasheet.pdf
RES SMD 36.5K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 42"L X 36"W datasheet.pdf
CONN TERM BLK 12POS 7.62MM R/A datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 3% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
INSERT FEMALE 6P+1GND TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
TV 143C 48#20 8#16 SKT RECP datasheet.pdf
INDUCTOR 6.0 X 5.4 X 3.0 15UH datasheet.pdf
CAP CER 8.1PF 25V NP0 008004 datasheet.pdf