Abracon Corporation ASVV-61.440MHZ-L50-N102-T
ASVV-61.440MHZ-L50-N102-T picture photo
Mfg. Part Number
ASVV-61.440MHZ-L50-N102-T
Brief Description
OSC VCXO 61.44MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
ASVV-61.440MHZ-L50-N102-T.pdf
Availability of ASVV-61.440MHZ-L50-N102-T
QUANTITY
ASVV-61.440MHZ-L50-N102-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASVV-61.440MHZ-L50-N102-T
Internal Part NumberEIS-ASVV-61.440MHZ-L50-N102-T
TypeVCXO
Frequency61.44MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASVV-61.440MHZ-L50-N102-T
Related LinksASVV-61.440M, ASVV-61.440MHZ-L50-N102-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASVV-61.440MHZ-L50-N102-T Details Description
Related parts for ASVV-61.440MHZ-L50-N102-T
RES SMD 2.2M OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT LOPRO DL 32POS 1MM SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 2 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES SMD 715K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
STRIPPER WIRE 28-12AWG PTFE datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 45MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf