Abracon Corporation ASVV-77.760MHZ-C25-N102-T
ASVV-77.760MHZ-C25-N102-T picture photo
Mfg. Part Number
ASVV-77.760MHZ-C25-N102-T
Brief Description
OSC VCXO 77.76MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
ASVV-77.760MHZ-C25-N102-T.pdf
Availability of ASVV-77.760MHZ-C25-N102-T
QUANTITY
ASVV-77.760MHZ-C25-N102-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASVV-77.760MHZ-C25-N102-T
Internal Part NumberEIS-ASVV-77.760MHZ-C25-N102-T
TypeVCXO
Frequency77.76MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASVV-77.760MHZ-C25-N102-T
Related LinksASVV-77.760M, ASVV-77.760MHZ-C25-N102-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASVV-77.760MHZ-C25-N102-T Details Description
Related parts for ASVV-77.760MHZ-C25-N102-T
KIT RF DESIGN T5750/T5760 915MHZ datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN .015-.022" .100" datasheet.pdf
CARDEDGE 80POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTRIC 15M M8 CONN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC SYNCHRONIZER T1/E1 48SSOP datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X38.5MM 48VDC WIRE datasheet.pdf