PUI Audio, Inc. AT-3045-TF-LW110-R
AT-3045-TF-LW110-R picture photo
Mfg. Part Number
AT-3045-TF-LW110-R
Manufacturer
Product Category
Buzzers
Brief Description
BUZZER PIEZO 10V 4.5KHZ PANEL
Datasheet Download
AT-3045-TF-LW110-R.pdf
Availability of AT-3045-TF-LW110-R
QUANTITY
AT-3045-TF-LW110-R Order Process
Ship out your order
Specifications of AT-3045-TF-LW110-R
Internal Part NumberEIS-AT-3045-TF-LW110-R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelAT-3045-TF-LW110-R.igs
Standard Package30
Category Audio Products
FamilyBuzzers
SeriesAT
PackagingBulk
Driver CircuitryTransducer, Externally Driven
TechnologyPiezo
Input Typepeak-peak Signal
Voltage - Rated10Vp-p
Voltage Range1 ~ 50V
Frequency4.5kHz
Operating ModeContinuous
Sound Pressure Level97dB @ 10V, 10cm
Current - Supply11mA
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
WashableNo
Port LocationTop
Mounting TypeChassis Mount
TerminationWire Leads
Size / Dimension30.0mm Dia x 5.1mm H
Capacitance @ Frequency18000pF @ 4.5kHz
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT-3045-TF-LW110-R
Related LinksAT-3045-T, AT-3045-TF-LW110-R Datasheet, PUI Audio, Inc. Distributor
AT-3045-TF-LW110-R Details Description
Related parts for AT-3045-TF-LW110-R
CAP 470MF -20% +80% 5.5V T/H datasheet.pdf
PANEL END USE WITH 1598J SERIES datasheet.pdf
IC VIDEO AMP DUAL 8-SOIC datasheet.pdf
IC XDCP SGL 64-TAP 2.5K 18-DIP datasheet.pdf
CONN HEADR 42POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 43.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 8COND 20AWG SLATE 500' datasheet.pdf
Connector Socket 28 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 300MW SOT23 datasheet.pdf