Avago Technologies US, Inc. AT-32033-TR1G
AT-32033-TR1G picture photo
Mfg. Part Number
AT-32033-TR1G
Manufacturer
Product Category
RF Transistors (BJT)
Brief Description
IC TRANS NPN BIPOLAR SOT-23
Datasheet Download
AT-32033-TR1G.pdf
Availability of AT-32033-TR1G
QUANTITY
AT-32033-TR1G Order Process
Ship out your order
Specifications of AT-32033-TR1G
Internal Part NumberEIS-AT-32033-TR1G
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyRF Transistors (BJT)
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Transistor TypeNPN
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)5.5V
Frequency - Transition-
Noise Figure (dB Typ @ f)1dB ~ 1.3dB @ 900MHz
Gain11dB ~ 12.5dB
Power - Max200mW
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce70 @ 2mA, 2.7V
Current - Collector (Ic) (Max)32mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT-32033-TR1G
Related LinksAT-320, AT-32033-TR1G Datasheet, Avago Technologies US, Inc. Distributor
AT-32033-TR1G Details Description
Related parts for AT-32033-TR1G
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14DIP datasheet.pdf
RES 1.3 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.1MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
RES 1.43K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 8.07K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 26 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS INLINE PIN datasheet.pdf