ASSMANN WSW Components AT-K-26-10-S/100
AT-K-26-10-S/100 picture photo
Mfg. Part Number
AT-K-26-10-S/100
Manufacturer
Product Category
Modular - Flat Cable
Brief Description
CABLE MOD FLAT 10COND SLVR 100'
Datasheet Download
AT-K-26-10-S/100.pdf
Availability of AT-K-26-10-S/100
QUANTITY
AT-K-26-10-S/100 Order Process
Ship out your order
Specifications of AT-K-26-10-S/100
Internal Part NumberEIS-AT-K-26-10-S/100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductAssmann - Modular Connectors and Cables
Standard Package1
Category Cables, Wires
FamilyModular - Flat Cable
Series-
PackagingReel
Cable TypeStraight
Number of Conductors10
Length - Coil Retracted-
Length - Coil Extended-
Length100' (30.5m)
Jacket ColorSilver
Wire Gauge26 AWG
Conductor Strand7/0.0063"
Jacket (Insulation) MaterialPoly-Vinyl Chloride (PVC)
Cable Width0.425" (10.80mm)
Cable Height0.097" (2.46mm)
Coil Diameter-
ShieldingUnshielded
Operating Temperature-
Voltage-
Current-
Conductor MaterialCopper, Bare
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT-K-26-10-S/100
Related LinksAT-K-26-, AT-K-26-10-S/100 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
AT-K-26-10-S/100 Details Description
Related parts for AT-K-26-10-S/100
JUMPER-H1506TR/A3049A/H1504TR 3" datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 1W 10% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 137K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
RES 135K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
F39-HJ0295 datasheet.pdf
CONN HEADER LOW-PRO 16POS 30AU datasheet.pdf