ASSMANN WSW Components AT-K-26-6-S/100
AT-K-26-6-S/100 picture photo
Mfg. Part Number
AT-K-26-6-S/100
Manufacturer
Product Category
Modular - Flat Cable
Brief Description
CABLE MOD FLAT 6COND SILVER 100'
Datasheet Download
AT-K-26-6-S/100.pdf
Availability of AT-K-26-6-S/100
QUANTITY
AT-K-26-6-S/100 Order Process
Ship out your order
Specifications of AT-K-26-6-S/100
Internal Part NumberEIS-AT-K-26-6-S/100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductAssmann - Modular Connectors and Cables
Standard Package1
Category Cables, Wires
FamilyModular - Flat Cable
Series-
PackagingReel
Cable TypeStraight
Number of Conductors6
Length - Coil Retracted-
Length - Coil Extended-
Length100' (30.5m)
Jacket ColorSilver
Wire Gauge26 AWG
Conductor Strand7/0.0063"
Jacket (Insulation) MaterialPoly-Vinyl Chloride (PVC)
Cable Width0.267" (6.80mm)
Cable Height0.097" (2.46mm)
Coil Diameter-
ShieldingUnshielded
Operating Temperature-
Voltage-
Current-
Conductor MaterialCopper, Bare
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT-K-26-6-S/100
Related LinksAT-K-26, AT-K-26-6-S/100 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
AT-K-26-6-S/100 Details Description
Related parts for AT-K-26-6-S/100
OPTOISO 5.3KV PUSH PULL 6SOIC datasheet.pdf
IC DIGITAL VIDEO DECODER 80HTQFP datasheet.pdf
RES SMD 63.4 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY ESD EXT SHAFT T/H datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
CABLE 7COND 18AWG SHLD 100' datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 4A 125V datasheet.pdf
CONN EDGE .050 200POS DR TH datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
CAP FILM 270NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf