ASSMANN WSW Components AT-K-26-8-B/1000
AT-K-26-8-B/1000 picture photo
Mfg. Part Number
AT-K-26-8-B/1000
Brief Description
CABLE MOD FLAT 8COND BLACK 1000'
Datasheet Download
AT-K-26-8-B/1000.pdf
Availability of AT-K-26-8-B/1000
QUANTITY
AT-K-26-8-B/1000 Order Process
Ship out your order
Specifications of AT-K-26-8-B/1000
Internal Part NumberEIS-AT-K-26-8-B/1000
Cable TypeStraight
Number of Conductors8
Length - Coil Retracted-
Length - Coil Extended-
Length1000' (304.8m)
Jacket ColorBlack
Wire Gauge26 AWG
Conductor Strand7/0.0063"
Jacket (Insulation) MaterialPoly-Vinyl Chloride (PVC)
Cable Width0.346" (8.80mm)
Cable Height0.097" (2.46mm)
Operating Temperature-
Voltage30V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT-K-26-8-B/1000
Related LinksAT-K-26-, AT-K-26-8-B/1000 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
AT-K-26-8-B/1000 Details Description
Related parts for AT-K-26-8-B/1000
IC 5DRVR/3RCVR RS232 3V 24-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC COMPARATOR W/REF 8-UMAX datasheet.pdf
CAP CER 6.8UF 50V X7R 2220 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
Connector Socket 56 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
350 TB SPR CLA 180D B/T datasheet.pdf
QSOP-16 STENCIL datasheet.pdf
MACH,U-POD FLAG EAPR110F180O BEN datasheet.pdf
CAP FILM 82NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
IC REG BOOST 4.5V 0.2A 6WLCSP datasheet.pdf