ASSMANN WSW Components AT-K-26-8-S/100
AT-K-26-8-S/100 picture photo
Mfg. Part Number
AT-K-26-8-S/100
Brief Description
CABLE MOD FLAT 8COND SILVER 100'
Datasheet Download
AT-K-26-8-S/100.pdf
Availability of AT-K-26-8-S/100
QUANTITY
AT-K-26-8-S/100 Order Process
Ship out your order
Specifications of AT-K-26-8-S/100
Internal Part NumberEIS-AT-K-26-8-S/100
Cable TypeStraight
Number of Conductors8
Length - Coil Retracted-
Length - Coil Extended-
Length100' (30.5m)
Jacket ColorSilver
Wire Gauge26 AWG
Conductor Strand7/0.0063"
Jacket (Insulation) MaterialPoly-Vinyl Chloride (PVC)
Cable Width0.346" (8.80mm)
Cable Height0.097" (2.46mm)
Operating Temperature-
Voltage30V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT-K-26-8-S/100
Related LinksAT-K-26, AT-K-26-8-S/100 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
AT-K-26-8-S/100 Details Description
Related parts for AT-K-26-8-S/100
IC REG LDO 3.3V/ADJ 0.1A 8VSSOP datasheet.pdf
LITHIUM-ION BATT PROTECT 16-SOIC datasheet.pdf
IC BATTERY GAS GAUGE 16-SOIC datasheet.pdf
IC CLK MULTPLX 2:2 270MHZ 16SOIC datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 14POS 5A datasheet.pdf
LOCATOR ASSEMBLY datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 68.1 OHM 0.6W 0.02% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 130K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf