ASSMANN WSW Components AT-K-S-26-6-S/25
AT-K-S-26-6-S/25 picture photo
Mfg. Part Number
AT-K-S-26-6-S/25
Brief Description
CABLE MOD FLAT 6COND SILVER 25'
Datasheet Download
AT-K-S-26-6-S/25.pdf
Availability of AT-K-S-26-6-S/25
QUANTITY
AT-K-S-26-6-S/25 Order Process
Ship out your order
Specifications of AT-K-S-26-6-S/25
Internal Part NumberEIS-AT-K-S-26-6-S/25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Cable TypeStraight
Number of Conductors6
Length - Coil Retracted-
Length - Coil Extended-
Length25.0' (7.62m)
Jacket ColorSilver
Wire Gauge26 AWG
Conductor Strand7/0.0063"
Jacket (Insulation) MaterialPoly-Vinyl Chloride (PVC)
Cable Width0.267" (6.80mm)
Cable Height0.097" (2.46mm)
Coil Diameter-
ShieldingUnshielded
Current-
Conductor MaterialCopper, Bare
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT-K-S-26-6-S/25
Related LinksAT-K-S-2, AT-K-S-26-6-S/25 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
AT-K-S-26-6-S/25 Details Description
Related parts for AT-K-S-26-6-S/25
LED RED DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
FUSE GLASS 500MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
DIODE VARACTOR 12V 100MA SOT23-3 datasheet.pdf
SCR MOD ISO SGL 2200V 430A datasheet.pdf
RES SMD 66.5 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD5629 TSSOP datasheet.pdf
CABLE USB A MALE-A FML 1.8M BLK datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P4C R/A SHIELDED datasheet.pdf
IC REG LDO 3.1V 0.2A 4XDFN datasheet.pdf