| Internal Part Number | EIS-AT-K-S-26-6-S/7 | |
| Standard Package | 200 | |
| Cable Type | Straight | |
| Number of Conductors | 6 | |
| Length - Coil Retracted | - | |
| Length - Coil Extended | - | |
| Length | 7' (2.13m) | |
| Jacket Color | Silver | |
| Wire Gauge | 26 AWG | |
| Conductor Strand | 7/0.0063" | |
| Jacket (Insulation) Material | Poly-Vinyl Chloride (PVC) | |
| Cable Width | 0.267" (6.80mm) | |
| Cable Height | 0.097" (2.46mm) | |
| Coil Diameter | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| Operating Temperature | - | |
| Voltage | - | |
| Current | - | |
| Conductor Material | Copper, Bare | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | AT-K-S-26-6-S/7 | |
| Related Links | AT-K-S-, AT-K-S-26-6-S/7 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor | |
 | BZX79C56_T50A | DIODE ZENER 56V 500MW DO35 | datasheet.pdf | |