Amphenol Sine Systems AT04-12PA-RDBLK
AT04-12PA-RDBLK picture photo
Mfg. Part Number
AT04-12PA-RDBLK
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 12POS 14-20AWG SIZE 16
Datasheet Download
AT04-12PA-RDBLK.pdf
Availability of AT04-12PA-RDBLK
QUANTITY
AT04-12PA-RDBLK Order Process
Ship out your order
Specifications of AT04-12PA-RDBLK
Internal Part NumberEIS-AT04-12PA-RDBLK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAT/AHD Series Connector
Standard Package220
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Housings
SeriesAT Series™
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle
Contact TypeMale Pin
Number of Positions12
Pitch-
Number of Rows2
Row Spacing-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Contact TerminationCrimp
Fastening TypeLatch Holder
ColorBlack
FeaturesSealed
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT04-12PA-RDBLK
Related LinksAT04-12, AT04-12PA-RDBLK Datasheet, Amphenol Sine Systems Distributor
AT04-12PA-RDBLK Details Description
Related parts for AT04-12PA-RDBLK
JUMPER-H1506TR/A3049G/X 8" datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5.5V 3W datasheet.pdf
SSR 1A 250VAC 18/30VDC RANDOM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS WALL MT PIN datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 36-75VIN +/-12V datasheet.pdf
RES 39.2 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 1POS STR datasheet.pdf
FUSE 250V 5X20 PT RAD TL 12A datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 6.3V 10% 2917 datasheet.pdf