Yageo AT0603FRE0722KL
AT0603FRE0722KL picture photo
Mfg. Part Number
AT0603FRE0722KL
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 22K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
AT0603FRE0722KL.pdf
Availability of AT0603FRE0722KL
QUANTITY
AT0603FRE0722KL Order Process
Ship out your order
Specifications of AT0603FRE0722KL
Internal Part NumberEIS-AT0603FRE0722KL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesAT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT0603FRE0722KL
Related LinksAT0603F, AT0603FRE0722KL Datasheet, Yageo Distributor
AT0603FRE0722KL Details Description
Related parts for AT0603FRE0722KL
FUSE GLASS 200MA 350VAC 140VDC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 24POS VERT 5MM datasheet.pdf
I/O MOUNTING BOARD QUAD 16POS datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC OR CTRLR SRC SELECT 8TSSOP datasheet.pdf
IC NVSRAM 2MBIT 100NS 40EDIP datasheet.pdf
CAP CER 270PF 100V Y5P RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON 4PDT 3A 125V datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
IC BRIDGE USB TO UART QFN datasheet.pdf
470UF 400V 35X105MM 85C 10000H datasheet.pdf