Atmel AT17LV002-10SU
AT17LV002-10SU picture photo
Mfg. Part Number
AT17LV002-10SU
Brief Description
IC EEPROM SRL CONFG 2M LV 20SOIC
Datasheet Download
AT17LV002-10SU.pdf
Availability of AT17LV002-10SU
QUANTITY
AT17LV002-10SU Order Process
Ship out your order
Specifications of AT17LV002-10SU
Internal Part NumberEIS-AT17LV002-10SU
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package37
Series-
PackagingTube
Programmable TypeSerial EEPROM
Memory Size2Mb
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V, 4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package20-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT17LV002-10SU
Related LinksAT17LV0, AT17LV002-10SU Datasheet, Atmel Distributor
AT17LV002-10SU Details Description
Related parts for AT17LV002-10SU
RES SMD 5.76K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC CTLR DDR2/3 MEM PS 24VFQFPN datasheet.pdf
OPTICAL LIGHT PIPE PANEL MOUNT datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS CRIMP W/O SOCKET datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
RES 9.31K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.49K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 15A 24V datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 2.5V 70A 175W datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 44 Position Free Hanging (In-Line) Solder datasheet.pdf