Atmel AT17LV010A-10QI
AT17LV010A-10QI picture photo
Mfg. Part Number
AT17LV010A-10QI
Brief Description
IC SRL CONFIG EEPROM 1M 32-TQFP
Datasheet Download
AT17LV010A-10QI.pdf
Availability of AT17LV010A-10QI
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
AT17LV010A-10QI Order Process
Ship out your order
Specifications of AT17LV010A-10QI
Internal Part NumberEIS-AT17LV010A-10QI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Series-
PackagingTray
Programmable TypeSerial EEPROM
Memory Size1Mb
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V, 4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case32-TQFP
Supplier Device Package32-TQFP (7x7)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT17LV010A-10QI
Related LinksAT17LV0, AT17LV010A-10QI Datasheet, Atmel Distributor
AT17LV010A-10QI Details Description
Related parts for AT17LV010A-10QI
IC VOICE REC/PLAY 240SEC 28-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 9POS SGL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 5.9K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
IC REG DL BCK/LINEAR 36TQFN datasheet.pdf
RES SMD 4.7 OHM 0.5% 1/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 33.2K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
CIRC REDUCING BUSHING SZ 16, 16S datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 10W datasheet.pdf