Atmel AT17LV040A-10BJI
AT17LV040A-10BJI picture photo
Mfg. Part Number
AT17LV040A-10BJI
Brief Description
IC SRL CONFG EEPROM 4M LV 44PLCC
Datasheet Download
AT17LV040A-10BJI.pdf
Availability of AT17LV040A-10BJI
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
AT17LV040A-10BJI Order Process
Ship out your order
Specifications of AT17LV040A-10BJI
Internal Part NumberEIS-AT17LV040A-10BJI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package27
Series-
PackagingTube
Programmable TypeSerial EEPROM
Memory Size4Mb
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V, 4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case44-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package44-PLCC (16.59x16.59)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT17LV040A-10BJI
Related LinksAT17LV04, AT17LV040A-10BJI Datasheet, Atmel Distributor
AT17LV040A-10BJI Details Description
Related parts for AT17LV040A-10BJI
RECTIFIER BRIDGE 1.5A 200V KBPM datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
IC 2DRVR/2RCVR RS232 3V 20-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 24POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
TFLEX 3120H 9" X 9" datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 30PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CONN PC PIN SQUARE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 128POS SKT datasheet.pdf