Atmel AT24C128W-10SU-1.8
AT24C128W-10SU-1.8 picture photo
Mfg. Part Number
AT24C128W-10SU-1.8
Brief Description
IC EEPROM 128KBIT 400KHZ 8SOIC
Datasheet Download
AT24C128W-10SU-1.8.pdf
Availability of AT24C128W-10SU-1.8
QUANTITY
AT24C128W-10SU-1.8 Order Process
Ship out your order
Specifications of AT24C128W-10SU-1.8
Internal Part NumberEIS-AT24C128W-10SU-1.8
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package94
Memory TypeEEPROM
Memory Size128K (16K x 8)
Speed100kHz, 400kHz
InterfaceI²C, 2-Wire Serial
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT24C128W-10SU-1.8
Related LinksAT24C128W, AT24C128W-10SU-1.8 Datasheet, Atmel Distributor
AT24C128W-10SU-1.8 Details Description
Related parts for AT24C128W-10SU-1.8
RES SMD 2.74 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 20PF 500V NP0 1808 datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X25.5MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 25.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
GROMMET 0.188" PVC BLACK datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
Field Programmable Gate Array, 320 CLBs, 9000 Gates, 50MHz, CMOS, PQCC84 IC datasheet.pdf