Atmel AT24C32AN-10SI-1.8
AT24C32AN-10SI-1.8 picture photo
Mfg. Part Number
AT24C32AN-10SI-1.8
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC EEPROM 32KBIT 400KHZ 8SOIC
Datasheet Download
AT24C32AN-10SI-1.8.pdf
Availability of AT24C32AN-10SI-1.8
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
AT24C32AN-10SI-1.8 Order Process
Ship out your order
Specifications of AT24C32AN-10SI-1.8
Internal Part NumberEIS-AT24C32AN-10SI-1.8
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTube
Format - MemoryEEPROMs - Serial
Memory TypeEEPROM
Memory Size32K (4K x 8)
Speed400kHz
InterfaceI²C, 2-Wire Serial
Voltage - Supply1.8 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT24C32AN-10SI-1.8
Related LinksAT24C32AN, AT24C32AN-10SI-1.8 Datasheet, Atmel Distributor
AT24C32AN-10SI-1.8 Details Description
Related parts for AT24C32AN-10SI-1.8
REGULATOR 12V 1.25A 14SIP VERT datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR SPI 16-DIP datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 250MW SOT23 datasheet.pdf
KEYPAD LEGEND TILE 4 datasheet.pdf
RES 1.3 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 24POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 12POS GOLD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128K FLASH 128QFP datasheet.pdf
CONN ADAPTER 9P-9P F-M PNL MNT datasheet.pdf
REFLECTOR RND 82MM 36.94MM MED datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.8V SMD datasheet.pdf