Atmel AT25020AN-10SI-1.8 SL383
AT25020AN-10SI-1.8 SL383 picture photo
Mfg. Part Number
AT25020AN-10SI-1.8 SL383
Brief Description
IC EEPROM 2KBIT 20MHZ 8SOIC
Datasheet Download
AT25020AN-10SI-1.8 SL383.pdf
Availability of AT25020AN-10SI-1.8 SL383
QUANTITY
AT25020AN-10SI-1.8 SL383 Order Process
Ship out your order
Specifications of AT25020AN-10SI-1.8 SL383
Internal Part NumberEIS-AT25020AN-10SI-1.8 SL383
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryEEPROMs - Serial
Memory TypeEEPROM
Memory Size2K (256 x 8)
Speed5MHz, 10MHz, 20MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply1.8 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT25020AN-10SI-1.8 SL383
Related LinksAT25020AN-10, AT25020AN-10SI-1.8 SL383 Datasheet, Atmel Distributor
AT25020AN-10SI-1.8 SL383 Details Description
Related parts for AT25020AN-10SI-1.8 SL383
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SSOP datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 24TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN FPC TOP 25POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
POSITIONER TP1068S datasheet.pdf
TVS DIODE 90VWM 146VC SMB datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 250V 30A CHASSIS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE A 22 CKTS LGT 102 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 34POS datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf