Atmel AT25020AN-10SU-2.7
AT25020AN-10SU-2.7 picture photo
Mfg. Part Number
AT25020AN-10SU-2.7
Brief Description
IC EEPROM 2KBIT 20MHZ 8SOIC
Datasheet Download
AT25020AN-10SU-2.7.pdf
Availability of AT25020AN-10SU-2.7
QUANTITY
AT25020AN-10SU-2.7 Order Process
Ship out your order
Specifications of AT25020AN-10SU-2.7
Internal Part NumberEIS-AT25020AN-10SU-2.7
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Memory TypeEEPROM
Memory Size2K (256 x 8)
Speed10MHz, 20MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.7 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT25020AN-10SU-2.7
Related LinksAT25020AN, AT25020AN-10SU-2.7 Datasheet, Atmel Distributor
AT25020AN-10SU-2.7 Details Description
Related parts for AT25020AN-10SU-2.7
IDC CABLE - HSC16H/AE16M/HPL16H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
KIT EVAL FOR 4283 RF SWITCH datasheet.pdf
I/O MOUNTING BOARD OPENLINE 8POS datasheet.pdf
SWITCH DIP RAISE SLIDE 9POS datasheet.pdf
IC FPGA 341 I/O 484FBGA datasheet.pdf
DIE CUT OFF FRONT datasheet.pdf
RES 5.6K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 12POS GOLD datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 133MHZ datasheet.pdf