Atmel AT25040AN-10SI-1.8 SL383
AT25040AN-10SI-1.8 SL383 picture photo
Mfg. Part Number
AT25040AN-10SI-1.8 SL383
Brief Description
IC EEPROM 4KBIT 20MHZ 8SOIC
Datasheet Download
AT25040AN-10SI-1.8 SL383.pdf
Availability of AT25040AN-10SI-1.8 SL383
QUANTITY
AT25040AN-10SI-1.8 SL383 Order Process
Ship out your order
Specifications of AT25040AN-10SI-1.8 SL383
Internal Part NumberEIS-AT25040AN-10SI-1.8 SL383
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryEEPROMs - Serial
Memory TypeEEPROM
Memory Size4K (512 x 8)
Speed5MHz, 10MHz, 20MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply1.8 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT25040AN-10SI-1.8 SL383
Related LinksAT25040AN-10, AT25040AN-10SI-1.8 SL383 Datasheet, Atmel Distributor
AT25040AN-10SI-1.8 SL383 Details Description
Related parts for AT25040AN-10SI-1.8 SL383
RES ARRAY 7 RES 3.9K OHM 14SOIC datasheet.pdf
IDC CABLE- AKR16G/ AE16M / AKR16 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
RES SMD 5.62K OHM 1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
LED CBI 2MM RED 583NM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL R/A 18POS datasheet.pdf
PREMIUM VGA CONNECTION CABLE datasheet.pdf
CAP TANT 0.82UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 280MA 980 MOHM datasheet.pdf