Atmel AT25128A-10PI-1.8
AT25128A-10PI-1.8 picture photo
Mfg. Part Number
AT25128A-10PI-1.8
Brief Description
IC EEPROM 128KBIT 20MHZ 8DIP
Datasheet Download
AT25128A-10PI-1.8.pdf
Availability of AT25128A-10PI-1.8
QUANTITY
AT25128A-10PI-1.8 Order Process
Ship out your order
Specifications of AT25128A-10PI-1.8
Internal Part NumberEIS-AT25128A-10PI-1.8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Memory TypeEEPROM
Memory Size128K (16K x 8)
Speed5MHz, 10MHz, 20MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply1.8 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-DIP (0.300", 7.62mm)
Supplier Device Package8-PDIP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT25128A-10PI-1.8
Related LinksAT25128A, AT25128A-10PI-1.8 Datasheet, Atmel Distributor
AT25128A-10PI-1.8 Details Description
Related parts for AT25128A-10PI-1.8
RELAY RF SPDT 500MA 12V datasheet.pdf
CONN TERM BLK DISC 12-26AWG GRAY datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 15A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
RES 226K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 9K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
SW SIDE ROTARY WIRELESS datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf