Atmel AT25128N1-10SI-1.8
AT25128N1-10SI-1.8 picture photo
Mfg. Part Number
AT25128N1-10SI-1.8
Brief Description
IC EEPROM 128KBIT 2.1MHZ 16SOIC
Datasheet Download
AT25128N1-10SI-1.8.pdf
Availability of AT25128N1-10SI-1.8
QUANTITY
AT25128N1-10SI-1.8 Order Process
Ship out your order
Specifications of AT25128N1-10SI-1.8
Internal Part NumberEIS-AT25128N1-10SI-1.8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package48
Memory TypeEEPROM
Memory Size128K (16K x 8)
Speed500kHz, 2.1MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package16-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT25128N1-10SI-1.8
Related LinksAT25128N1, AT25128N1-10SI-1.8 Datasheet, Atmel Distributor
AT25128N1-10SI-1.8 Details Description
Related parts for AT25128N1-10SI-1.8
CBL RIBN 15COND 0.050 MULTI 300' datasheet.pdf
Connector Receptacle 80 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FAN BLOWER 75.2X27MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 7.5NS 100TQFP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 35V 10% 1507 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
RES 124K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 8XSON datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RES 51K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf