Atmel AT25256AN-10SU-2.7
AT25256AN-10SU-2.7 picture photo
Mfg. Part Number
AT25256AN-10SU-2.7
Brief Description
IC EEPROM 256KBIT 20MHZ 8SOIC
Datasheet Download
AT25256AN-10SU-2.7.pdf
Availability of AT25256AN-10SU-2.7
QUANTITY
AT25256AN-10SU-2.7 Order Process
Ship out your order
Specifications of AT25256AN-10SU-2.7
Internal Part NumberEIS-AT25256AN-10SU-2.7
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Series-
PackagingTube
Memory Size256K (32K x 8)
Speed10MHz, 20MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.7 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT25256AN-10SU-2.7
Related LinksAT25256AN, AT25256AN-10SU-2.7 Datasheet, Atmel Distributor
AT25256AN-10SU-2.7 Details Description
Related parts for AT25256AN-10SU-2.7
VARISTOR 184V 3.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
CAP FILM 47UF 10% 300VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN FFC VERT 13POS 1.00MM SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RECT BRIDGE GPP 400V 2A DFS datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 6A 115V datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS 3.81MM GRN R/A datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK R/A 5POS 7.62MM datasheet.pdf
LOW POWER ATTENUATOR 20DB datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS BOX MNT PINS datasheet.pdf
FAN 5VDC 40X20MM 2WR datasheet.pdf