Atmel AT25640AN-10SI-1.8 SL383
AT25640AN-10SI-1.8 SL383 picture photo
Mfg. Part Number
AT25640AN-10SI-1.8 SL383
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC EEPROM 64KBIT 20MHZ 8SOIC
Datasheet Download
AT25640AN-10SI-1.8 SL383.pdf
Availability of AT25640AN-10SI-1.8 SL383
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
AT25640AN-10SI-1.8 SL383 Order Process
Ship out your order
Specifications of AT25640AN-10SI-1.8 SL383
Internal Part NumberEIS-AT25640AN-10SI-1.8 SL383
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryEEPROMs - Serial
Memory TypeEEPROM
Memory Size64K (8K x 8)
Speed5MHz, 10MHz, 20MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply1.8 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT25640AN-10SI-1.8 SL383
Related LinksAT25640AN-10, AT25640AN-10SI-1.8 SL383 Datasheet, Atmel Distributor
AT25640AN-10SI-1.8 SL383 Details Description
Related parts for AT25640AN-10SI-1.8 SL383
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 36-72VIN 12VOUT datasheet.pdf
RES 665 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.4K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
ANTENNA U.FL 2.4GHZ 30MM datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 35V 20% 1206 datasheet.pdf
MC6 24VDC SFTY CONT PWR/RST-0 datasheet.pdf
VER HDR POWERBLADE datasheet.pdf
225 MM AC CENTRIFUGAL FAN datasheet.pdf