Atmel AT25640AN-10SU-1.8
AT25640AN-10SU-1.8 picture photo
Mfg. Part Number
AT25640AN-10SU-1.8
Brief Description
IC EEPROM 64KBIT 20MHZ 8SOIC
Datasheet Download
AT25640AN-10SU-1.8.pdf
Availability of AT25640AN-10SU-1.8
QUANTITY
AT25640AN-10SU-1.8 Order Process
Ship out your order
Specifications of AT25640AN-10SU-1.8
Internal Part NumberEIS-AT25640AN-10SU-1.8
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Series-
PackagingTube
Memory Size64K (8K x 8)
Speed5MHz, 10MHz, 20MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply1.8 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT25640AN-10SU-1.8
Related LinksAT25640AN, AT25640AN-10SU-1.8 Datasheet, Atmel Distributor
AT25640AN-10SU-1.8 Details Description
Related parts for AT25640AN-10SU-1.8
SWITCH ROCKER SPST 10A 125V datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 500V 1111 datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 1A SYNC 16QFN datasheet.pdf
LED HOLDER RA 3MM 2LD BK datasheet.pdf
CAP TANT 8.2UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS .100 L.210 datasheet.pdf
MICRO 15C S /33 10CR 36" datasheet.pdf