Atmel AT25640AY1-10YI-1.8
AT25640AY1-10YI-1.8 picture photo
Mfg. Part Number
AT25640AY1-10YI-1.8
Brief Description
IC EEPROM 64KBIT 20MHZ 8MAP
Datasheet Download
AT25640AY1-10YI-1.8.pdf
Availability of AT25640AY1-10YI-1.8
QUANTITY
AT25640AY1-10YI-1.8 Order Process
Ship out your order
Specifications of AT25640AY1-10YI-1.8
Internal Part NumberEIS-AT25640AY1-10YI-1.8
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package120
Series-
PackagingTube
Memory Size64K (8K x 8)
Speed5MHz, 10MHz, 20MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply1.8 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-UDFN Exposed Pad
Supplier Device Package8-MAP (3x4.9)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT25640AY1-10YI-1.8
Related LinksAT25640AY, AT25640AY1-10YI-1.8 Datasheet, Atmel Distributor
AT25640AY1-10YI-1.8 Details Description
Related parts for AT25640AY1-10YI-1.8
PCB COPPER CLAD 12 X 18" 2 SIDE datasheet.pdf
RES SMD 0.005 OHM 1% 2W 4527 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT QUAD 65MSPS 64HTQFP datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC CLK GENERATOR LVPECL 8-TSSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS WALMNT SCKT datasheet.pdf
RES SMD 140 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
RF CABLE ASSY datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 6A VS-8 datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS INLINE PIN RA datasheet.pdf