Atmel AT25640AY6-10YH-1.8
AT25640AY6-10YH-1.8 picture photo
Mfg. Part Number
AT25640AY6-10YH-1.8
Brief Description
IC EEPROM 64KBIT 20MHZ 8MINIMAP
Datasheet Download
AT25640AY6-10YH-1.8.pdf
Availability of AT25640AY6-10YH-1.8
QUANTITY
AT25640AY6-10YH-1.8 Order Process
Ship out your order
Specifications of AT25640AY6-10YH-1.8
Internal Part NumberEIS-AT25640AY6-10YH-1.8
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Memory Size64K (8K x 8)
Speed5MHz, 10MHz, 20MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply1.8 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-UFDFN Exposed Pad
Supplier Device Package8-Mini Map (2x3)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT25640AY6-10YH-1.8
Related LinksAT25640AY, AT25640AY6-10YH-1.8 Datasheet, Atmel Distributor
AT25640AY6-10YH-1.8 Details Description
Related parts for AT25640AY6-10YH-1.8
CONN FFC RCPT HSG 40POS 1.27MM datasheet.pdf
IC TXRX PHY 10/100 2.5V 48SSOP datasheet.pdf
CONN JR PWR TIMER 5POS 5MM BLACK datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 50MA 230V datasheet.pdf
SAFETY MAT 1000X300MM datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 3.0V datasheet.pdf
TV 37C 37#22D SKT RECP datasheet.pdf
100000UF 40V 76X105MM 85C 15000H datasheet.pdf