Atmel AT27C010-15JI
AT27C010-15JI picture photo
Mfg. Part Number
AT27C010-15JI
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC OTP 1MBIT 150NS 32PLCC
Datasheet Download
AT27C010-15JI.pdf
Availability of AT27C010-15JI
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
AT27C010-15JI Order Process
Ship out your order
Specifications of AT27C010-15JI
Internal Part NumberEIS-AT27C010-15JI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package32
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTube
Format - MemoryEPROMs
Memory TypeEPROM OTP
Memory Size1M (128K x 8)
Speed150ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case32-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package32-PLCC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT27C010-15JI
Related LinksAT27C0, AT27C010-15JI Datasheet, Atmel Distributor
AT27C010-15JI Details Description
Related parts for AT27C010-15JI
JUMPER-H1505TR/A2015R/X 5" datasheet.pdf
RES SMD 17.8K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CARDEDGE 70POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
C/A MRJ21/MRJ21 GBE BLUE CMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X38.5MM 12VDC WIRE datasheet.pdf