Atmel AT27C256R-45TI
AT27C256R-45TI picture photo
Mfg. Part Number
AT27C256R-45TI
Brief Description
IC OTP 256KBIT 45NS 28TSOP
Datasheet Download
AT27C256R-45TI.pdf
Availability of AT27C256R-45TI
QUANTITY
AT27C256R-45TI Order Process
Ship out your order
Specifications of AT27C256R-45TI
Internal Part NumberEIS-AT27C256R-45TI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package234
Series-
PackagingTray
Format - MemoryEPROMs
Memory TypeEPROM OTP
Memory Size256K (32K x 8)
Speed45ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case28-TSSOP (0.465", 11.80mm Width)
Supplier Device Package28-TSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT27C256R-45TI
Related LinksAT27C25, AT27C256R-45TI Datasheet, Atmel Distributor
AT27C256R-45TI Details Description
Related parts for AT27C256R-45TI
CABLE CAT5 PATCH RED 3M datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 20V 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 5.6MH 61MA 98.9 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC BUS BUFFER TRI-ST N-INV SM8 datasheet.pdf
RING AVIKRIMP TAPED (AA-832-04T) datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
FLAT LIGHT UNIT datasheet.pdf
RES 129.44 OHM 0.6W 0.02% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf