Atmel AT27LV010A-15JC
AT27LV010A-15JC picture photo
Mfg. Part Number
AT27LV010A-15JC
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC OTP 1MBIT 150NS 32PLCC
Datasheet Download
AT27LV010A-15JC.pdf
Availability of AT27LV010A-15JC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
AT27LV010A-15JC Order Process
Ship out your order
Specifications of AT27LV010A-15JC
Internal Part NumberEIS-AT27LV010A-15JC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package32
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTube
Format - MemoryEPROMs
Memory TypeEPROM OTP
Memory Size1M (128K x 8)
Speed150ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V, 4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case32-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package32-PLCC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT27LV010A-15JC
Related LinksAT27LV0, AT27LV010A-15JC Datasheet, Atmel Distributor
AT27LV010A-15JC Details Description
Related parts for AT27LV010A-15JC
IC SERIALIZER/DESERIAL 48TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .125 SQ WW datasheet.pdf
IC REG CTRLR FLYBK CUK CM 14SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 8A 5DFN datasheet.pdf
CAP FILM 0.0047UF 20% 480VAC AXI datasheet.pdf
CAP FILM 0.018UF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf