Atmel AT27LV010A-70JC
AT27LV010A-70JC picture photo
Mfg. Part Number
AT27LV010A-70JC
Brief Description
IC OTP 1MBIT 70NS 32PLCC
Datasheet Download
AT27LV010A-70JC.pdf
Availability of AT27LV010A-70JC
QUANTITY
AT27LV010A-70JC Order Process
Ship out your order
Specifications of AT27LV010A-70JC
Internal Part NumberEIS-AT27LV010A-70JC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package32
Series-
PackagingTube
Format - MemoryEPROMs
Memory TypeEPROM OTP
Memory Size1M (128K x 8)
Speed70ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V, 4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case32-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package32-PLCC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT27LV010A-70JC
Related LinksAT27LV0, AT27LV010A-70JC Datasheet, Atmel Distributor
AT27LV010A-70JC Details Description
Related parts for AT27LV010A-70JC
IC BUFF/DVR/RCVR 3ST DUAL 20SOIC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 2.7K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX DUAL 4X1 16SOIC datasheet.pdf
CABLE SMA R/A-STR PLUG RG174 36" datasheet.pdf
FET RF LDMOS 240W H33288-2 datasheet.pdf
VARISTOR 135V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
RES 16.9M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC DAC 16BIT SRL DUAL 10VSSOP datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 60A 125VDC datasheet.pdf