Atmel AT27LV020A-15VI
AT27LV020A-15VI picture photo
Mfg. Part Number
AT27LV020A-15VI
Brief Description
IC OTP 2MBIT 150NS 32VSOP
Datasheet Download
AT27LV020A-15VI.pdf
Availability of AT27LV020A-15VI
QUANTITY
AT27LV020A-15VI Order Process
Ship out your order
Specifications of AT27LV020A-15VI
Internal Part NumberEIS-AT27LV020A-15VI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package208
Series-
PackagingTray
Format - MemoryEPROMs
Memory TypeEPROM OTP
Memory Size2M (256K x 8)
Speed150ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V, 4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case32-TFSOP (0.488", 12.40mm Width)
Supplier Device Package32-VSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT27LV020A-15VI
Related LinksAT27LV0, AT27LV020A-15VI Datasheet, Atmel Distributor
AT27LV020A-15VI Details Description
Related parts for AT27LV020A-15VI
Connector Receptacle 2 Position 0.156" (3.96mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EXTEND datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X32MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
IC FET RF LDMOS 55W H-37265-2 datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 250V X7R 2225 datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 30ppm 9pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
LIB 1 5B25 VF CABLE TERMINAL datasheet.pdf
RES SMD 25 OHM 5% 35W TO263 datasheet.pdf
500 TB PLUGGABLE PLUG WF datasheet.pdf
PWRBLADE VERT HDR datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf