Atmel AT29BV010A-15TU
AT29BV010A-15TU picture photo
Mfg. Part Number
AT29BV010A-15TU
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC FLASH 1MBIT 150NS 32TSOP
Datasheet Download
AT29BV010A-15TU.pdf
Availability of AT29BV010A-15TU
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
AT29BV010A-15TU Order Process
Ship out your order
Specifications of AT29BV010A-15TU
Internal Part NumberEIS-AT29BV010A-15TU
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package156
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTray
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH
Memory Size1M (128K x 8)
Speed150ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case32-TFSOP (0.724", 18.40mm Width)
Supplier Device Package32-TSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT29BV010A-15TU
Related LinksAT29BV0, AT29BV010A-15TU Datasheet, Atmel Distributor
AT29BV010A-15TU Details Description
Related parts for AT29BV010A-15TU
IC MCU 16K FLASH 256B 28SSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
RES SMD 6.49KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 110V datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS T/H R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
P&S 3P4W 30A/3P 600 PLUG datasheet.pdf
RES 150 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
UM MAT RAMP TRIM ALUM datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 0.1% 1/20W 0505 datasheet.pdf