Atmel AT49F002ANT-55TI
AT49F002ANT-55TI picture photo
Mfg. Part Number
AT49F002ANT-55TI
Brief Description
IC FLASH 2MBIT 55NS 32TSOP
Datasheet Download
AT49F002ANT-55TI.pdf
Availability of AT49F002ANT-55TI
QUANTITY
AT49F002ANT-55TI Order Process
Ship out your order
Specifications of AT49F002ANT-55TI
Internal Part NumberEIS-AT49F002ANT-55TI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package156
Series-
PackagingTray
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH
Memory Size2M (256K x 8)
Speed55ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case32-TFSOP (0.724", 18.40mm Width)
Supplier Device Package32-TSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT49F002ANT-55TI
Related LinksAT49F002, AT49F002ANT-55TI Datasheet, Atmel Distributor
AT49F002ANT-55TI Details Description
Related parts for AT49F002ANT-55TI
SCR MOD PWR 1600V 55A ADD-A-PAK datasheet.pdf
IC ADC LP 12-BIT 133KSPS 20-DIP datasheet.pdf
CAP CER 0.18UF 50V Z5U AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
RES 26.1 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FINISHING WHEEL 8X1X3" 6A CRS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
DIODE ZENER 75V 3W DO204AL datasheet.pdf