NKK Switches AT636F24
AT636F24 picture photo
Mfg. Part Number
AT636F24
Manufacturer
Product Category
Accessories
Brief Description
GREEN LED 24V
Datasheet Download
AT636F24.pdf
Availability of AT636F24
QUANTITY
AT636F24 Order Process
Ship out your order
Specifications of AT636F24
Internal Part NumberEIS-AT636F24
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Switches
FamilyAccessories
Series-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT636F24
Related LinksAT63, AT636F24 Datasheet, NKK Switches Distributor
AT636F24 Details Description
Related parts for AT636F24
CAP TANT 2.2UF 20V 10% 1411 datasheet.pdf
RES 11.8 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 15POS TIN T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT SC-SC 12-PLEX datasheet.pdf
CONN RCPT 37 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 30ppm Series 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 274K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 3.5UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 20A 125V datasheet.pdf
RES SMD 390K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf