Atmel AT83C24B-PRRUL
AT83C24B-PRRUL picture photo
Mfg. Part Number
AT83C24B-PRRUL
Manufacturer
Product Category
Interface - Specialized
Brief Description
IC SMART CARD READER W/PM 28-QFN
Datasheet Download
AT83C24B-PRRUL.pdf
Availability of AT83C24B-PRRUL
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
AT83C24B-PRRUL Order Process
Ship out your order
Specifications of AT83C24B-PRRUL
Internal Part NumberEIS-AT83C24B-PRRUL
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Specialized
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Applications-
Interface2-Wire
Voltage - Supply3 V ~ 5.5 V
Package / Case28-VFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package28-QFN (5x5)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT83C24B-PRRUL
Related LinksAT83C24, AT83C24B-PRRUL Datasheet, Atmel Distributor
AT83C24B-PRRUL Details Description
Related parts for AT83C24B-PRRUL
IDC CABLE - MDA50K/MC50F/MDD50K datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANSISTOR 4DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS 22AWG MTA-156 datasheet.pdf
BOARD EVAL AD7984 datasheet.pdf
CONN PLUG 79POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 1.62A 110 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 432 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 2.61K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 31 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS SKT datasheet.pdf