Atmel AT93C46A-10PI-2.5
AT93C46A-10PI-2.5 picture photo
Mfg. Part Number
AT93C46A-10PI-2.5
Brief Description
IC EEPROM 1KBIT 2MHZ 8DIP
Datasheet Download
AT93C46A-10PI-2.5.pdf
Availability of AT93C46A-10PI-2.5
QUANTITY
AT93C46A-10PI-2.5 Order Process
Ship out your order
Specifications of AT93C46A-10PI-2.5
Internal Part NumberEIS-AT93C46A-10PI-2.5
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Memory TypeEEPROM
Memory Size1K (128 x 8 or 64 x 16)
Speed500kHz, 1MHz, 2MHz
InterfaceMicrowire, 3-Wire Serial
Voltage - Supply2.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-DIP (0.300", 7.62mm)
Supplier Device Package8-PDIP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT93C46A-10PI-2.5
Related LinksAT93C46A, AT93C46A-10PI-2.5 Datasheet, Atmel Distributor
AT93C46A-10PI-2.5 Details Description
Related parts for AT93C46A-10PI-2.5
RES 14K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC CATV AMP MOD 870MHZ 425MA 7P datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS SDL 24-26AWG RND datasheet.pdf
CON TERMINAL BLOCK SPRING CLAMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf
RES 1.69K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 66POS STR DUAL .100" datasheet.pdf
IPD M12 NONSHLD 2W AC NO 2M datasheet.pdf