Atmel AT94K05AL-25DQI
AT94K05AL-25DQI picture photo
Mfg. Part Number
AT94K05AL-25DQI
Brief Description
IC FPSLIC 5K GATE 25MHZ 208QFP
Datasheet Download
AT94K05AL-25DQI.pdf
Availability of AT94K05AL-25DQI
QUANTITY
AT94K05AL-25DQI Order Process
Ship out your order
Specifications of AT94K05AL-25DQI
Internal Part NumberEIS-AT94K05AL-25DQI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package48
Core Type8-bit AVR
Speed25MHz
InterfaceI²C, UART
Program SRAM Bytes4K-16K
FPGA SRAM2kb
EEPROM Size-
Data SRAM Bytes4K ~ 16K
FPGA Core Cells256
FPGA Gates5K
FPGA Registers436
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT94K05AL-25DQI
Related LinksAT94K05, AT94K05AL-25DQI Datasheet, Atmel Distributor
AT94K05AL-25DQI Details Description
Related parts for AT94K05AL-25DQI
CONN HEADER VERT .100 6POS 15AU datasheet.pdf
RES SMD 9.09K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf