Atmel ATA5577M1250C-DDT
ATA5577M1250C-DDT picture photo
Mfg. Part Number
ATA5577M1250C-DDT
Manufacturer
Product Category
RF Die Products
Brief Description
IC RFID R/W 125KHZ DIE WAFFLE PK
Datasheet Download
ATA5577M1250C-DDT.pdf
Availability of ATA5577M1250C-DDT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ATA5577M1250C-DDT Order Process
Ship out your order
Specifications of ATA5577M1250C-DDT
Internal Part NumberEIS-ATA5577M1250C-DDT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 19/Sep/2014
Standard Package4,000
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Die Products
Series-
FunctionRead/Write
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATA5577M1250C-DDT
Related LinksATA5577M, ATA5577M1250C-DDT Datasheet, Atmel Distributor
ATA5577M1250C-DDT Details Description
Related parts for ATA5577M1250C-DDT
IC MCU 8BIT 7KB OTP 40DIP datasheet.pdf
IC CTRLR PWM VOLTAGE MON 20-QFN datasheet.pdf
RES SMD 2.37K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 45A 0.6 MOHM TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
2MM MGRID VHDR .38AULF 12CKT datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 2A 250VAC 50VDC datasheet.pdf