Amphenol Pcd ATB2SL14
ATB2SL14 picture photo
Mfg. Part Number
ATB2SL14
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Accessories - Jumpers
Brief Description
SHORT LINK PRE-ASSY 5MM 4POLE
Datasheet Download
ATB2SL14.pdf
Availability of ATB2SL14
QUANTITY
ATB2SL14 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATB2SL14
Internal Part NumberEIS-ATB2SL14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesDIN Rails Terminal Blocks
Standard Package25
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Accessories - Jumpers
SeriesATB
TypeTerminal Block, Cross Connection
Number of Positions4
StyleRound Pins
For Use With/Related ProductsATB Series
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATB2SL14
Related LinksATB2, ATB2SL14 Datasheet, Amphenol Pcd Distributor
ATB2SL14 Details Description
Related parts for ATB2SL14
CONN EDGECARD 14POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 39PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
SOLDER STATION WXMP WDH50 120V datasheet.pdf
SC MANUAL PRESS ASSEMBLY datasheet.pdf
LIGHT BAR 660NM RED 8.89X3.81MM datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 5COND 22AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 250V C0G 0805 datasheet.pdf
IC MCU 576KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS STRGHT PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf