Amphenol Pcd ATBDR32S2
ATBDR32S2 picture photo
Mfg. Part Number
ATBDR32S2
Manufacturer
Product Category
DIN Rail Channel
Brief Description
DIN RAIL 32MMX15MM SLOTTED 2M
Datasheet Download
ATBDR32S2.pdf
Availability of ATBDR32S2
QUANTITY
ATBDR32S2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATBDR32S2
Internal Part NumberEIS-ATBDR32S2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesDIN Rails Terminal Blocks
Standard Package25
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyDIN Rail Channel
SeriesATBDR
TypeTop Hat
Slotted/UnslottedSlotted
Size1.260" W x 0.591" H (32.00mm x 15.00mm)
Length78.740" (2000.00mm)
Thickness-
MaterialSteel
PlatingZinc
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATBDR32S2
Related LinksATBD, ATBDR32S2 Datasheet, Amphenol Pcd Distributor
ATBDR32S2 Details Description
Related parts for ATBDR32S2
RES SMD 51 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RELAY SSR AC 240VAC 25A PCB datasheet.pdf
CONN HEADER 120POS STR PCB PRSFT datasheet.pdf
FUSE M/V R-RATED 6R 5.5KV BOLT-M datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 441MA 360 MOHM datasheet.pdf
RES 3.16M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 16TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 110POS SMD datasheet.pdf
USB 1.1 OVER CAT5 EXTENDER KIT datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf